Klinika Wilgoci : Profesjonalna lokalizacja wycieku i osuszanie

TELEFON

501 504 834

GODZINY PRACY

Pon - Piąt 8:00 - 16:00

Pleśnie

Wilgoć jest główną przyczyną procesu niszczenia materiałów przez żywe organizmy, głównie grzyby domowe, pleśnie, bakterie i owady, a tam gdzie  jest wilgoć,  grzyby  domowe, oraz pleśniowe  nie każą na siebie długo czekać. Pleśnie niszczą nie tylko drewno i mury, ale także wpływają na zdrowie mieszkańców, działają rakotwórczo i  powodują u organizmów nadwrażliwych określone alergie w wyniku wytworzenia przez system immunologiczny odpowiednich przeciwciał.

Najgorsze jednak jest to, że metabolity pleśniaków, są jedną z najsilniej działających trucizn pochodzenia roślinnego. Toksyny (mikotoksyny) wytwarzane przez pleśnie  są to związki nie metabolizowane w ludzkim organizmie. Mogą się one kumulować w tkankach narządów wewnętrznych powodując wiele komplikacji zdrowotnych. Toksyny wydzielane przez grzyby mogą poprzez układ oddechowy działać alergicznie i atakować układ immunologiczny powodując m.in.:

– głębokie grzybice , stany zapalne skóry.

– objawy astmatyczne / świszczący oddech, duszność

– wzdęcia, biegunkę, wymioty

-ból stawów, zmęczenie, nudności,

– krwawienie z nosa, pieczenie, swędzenie oczu , białaczkę

– zatrucie organizmu

Aktywny rozwój grzybni najczęściej ujawnia się u ludzi osłabionych lub mających obniżoną odporność. Dlatego wszelkie grzyby trzeba natychmiast likwidować zanim lokator poważnie zapadnie na zdrowiu. Najważniejsze jest likwidowanie grzyba od podstaw , tj. wyeliminowanie przyczyny jego powstawania. Każde półśrodki powodują, że grzyb odrasta na nowo.

  1. Próba szczelności instalacji CO – wykonane manometrem wzorcowanym i zakończone wykonaniem protokołu próby szczelności.
  2. Próby szczelności instalacji wodnych ( woda zimna i ciepła) – za każdą instalacje – wykonane manometrem wzorcowanym i zakończone wykonaniem protokołu próby szczelności.
  3. Próba szczelności instalacji gazem znacznikowym
  4. Próby szczelności przyłączy wodnych do nowych budynków – zakończone wykonaniem protokołu próby szczelności.
  5. Próby szczelności kanalizacji
  6. Badania szczelności kanalizacji barwnikami UV
  7. Inspekcja kamerą termowizyjną
  8. Mycie i płukanie instalacji CO
  9. Mycie i płukanie instalacji wody pitnej
  10. Zadymianie kanalizacji
Koszyk na zakupy